Novinka ze dne 18.7.2021


V roce 2021 vyjde v nakladatelství Vodnář nové vydání naší beznadějně vyprodané knihy Unijóga. Půjde o reedici, ale s nově nafocenými fotkami a mírně upraveným textem. Kniha se právě dokončuje a chystá pro tisk.

Rozhovor s Ivanou a Honzou Knaislovými najdete v knize z nakladatelství Vyšehrad. Jmenuje se Spojeni jógou a její autorka Olga Tajovská v ní formou rozhovoru představila řadu osobností jógy kdysi a dnes.


MUDR. Karel Nešpor nabízí pro DOBROU NÁLADU všem připomenout si jednoduchá pravidla a činí to humorným způsobem. Podívejte se.
https://youtu.be/NZSXYCRYpuE
https://youtu.be/lrVElPrf3qc
https://youtu.be/kJBHoNDQxjs

Pro pohodu v duši v dobách nelehkých vám všem může pomoci Mahá mritjundžája mantra, která "chrání před nebezpečími, ale dává také nadhled, odstup a vyvolává chladnou extázi" (citát MUDR. Karla Nešpora). Na videu najdete její recitaci z úst samotného sw. Satyanandy z Bihárské školy jógy. Dobré je představovat si Šivu nebo jantru. https://www.youtube.com/watch?v=wUtRzXLFOpg

Poslechněte si z archivu Českého rozhlasu 2 vysílání pořadu Káva o čtvrté, věnovaného józe, kde byl 18.1.2018 hostem redaktorky Světlany Lavičkové Ing. Jan Knaisl.
Pořad najdete na odkazu: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3972097


DALŠÍ AKCE ČESKÉHO SVAZU JÓGY, z.s.:

  • Členství v International Yoga Olympic Committee = Český svaz jógy se stal na jaře 2020 členem mezinárodní organizace jógy International Yoga Olympic Committee. Víc informací o organizaci najdete na webu http://www.yogaolympic.org/. V srpnu 2020 pořádala organizace první mezinárodní olympijské hry v józe v různých kategoriích, jejichž podstatou nebylo soutěžení, ale sdílení myšlenek jógy v různých formách. Za Českou republiky se olympiády zúčastnil Jan Knaisl v kategorii "ásany - senior 50+" a umístil se krásném 11.místě, jako druhý z Evropanů.


  • Valná hromada ČSJ 2021proběhla v sobotu 19.června 2021 od 14 hod Letos se konala výjimečně v prostorách Slavie Eden (Iris Hotel Eden), naproti fotbalovému stadionu Slavie. Adresa: Vladivostocká 1540, Praha 10. Schůze byla usnášeníschopná. Podvečerní program s vycházkou na Jánský vršek se vydařil. Příští valná hromada zřejmě proběhne v soboru 18.6.2022.


  • Pondělí 21.června 2021 = oslava Mezinárodního dne jógy. Akce je vždy v režii jednotlivých oddílů a klubů jógy. Průběh akcí byl přizpůsoben aktuální epidemické situaci.


  • Tradiční podzimní akce Den s jógou v Ostravě 2021 se bude konat v sobotu 13.listopadu 2021. Bližší informace k akci budou k dispozici u Herberta Konečného na mailové adrese: jogaostrava@seznam.cz.  • Činnost Českého svazu jógy, z.s., zejména kurzy pro budoucí cvičitele jógy, je realizována s pomocí dotačního programu MŠMT, Projekt V.