Novinka ze dne 10.1.2021Na jaře 2021 by mělo vyjít v nakladatelství Vodnář nové vydání naší beznadějně vyprodané knihy Unijóga. Půjde o reedici, s nově nafocenými fotkami a mírně upraveným textem.

Rozhovor s Ivanou a Honzou Knaislovými najdete v nové knize z nakladatelství Vyšehrad. Jmenuje se Spojeni jógou a její autorka Olga Tajovská v ní formou rozhovoru představila řadu osobností jógy kdysi a dnes.


MUDR. Karel Nešpor nabízí pro DOBROU NÁLADU všem připomenout si jednoduchá pravidla a činí to humorným způsobem. Podívejte se.
https://youtu.be/NZSXYCRYpuE
https://youtu.be/lrVElPrf3qc
https://youtu.be/kJBHoNDQxjs

Pro pohodu v duši v dobách nelehkých vám všem může pomoci Mahá mritjundžája mantra, která "chrání před nebezpečími, ale dává také nadhled, odstup a vyvolává chladnou extázi" (citát MUDR. Karla Nešpora). Na videu najdete její recitaci z úst samotného sw. Satyanandy z Bihárské školy jógy. Dobré je představovat si Šivu nebo jantru. https://www.youtube.com/watch?v=wUtRzXLFOpg

Poslechněte si z archivu Českého rozhlasu 2 vysílání pořadu Káva o čtvrté - tentokrát věnovaného józe, kde byl 18.1.2018 hostem redaktorky Světlany Lavičkové Ing. Jan Knaisl.
Pořad najdete také na odkazu: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3972097


Další akce Českého svazu jógy, z.s.:

  • Členství v International Yoga Olympic Committee = Český svaz jógy se stal na jaře 2020 členem mezinárodní organizace jógy International Yoga Olympic Committee. Víc informací o organizaci najdete na webu http://www.yogaolympic.org/. V srpnu 2020 pořádala organizace první mezinárodní olympijské hry v józe v různých kategoriích, jejichž podstatou nebylo soutěžení, ale sdílení myšlenek jógy v různých formách. Za Českou republiky se olympiády zúčastnil Jan Knaisl v kategorii "ásany - senior 50+" a umístil se krásném 11.místě, druhý z Evropanů.


  • SOBOTA 14.listopadu 2020 = tradiční Den s jógou v Ostravě se nakonec kvůli současné epidemické situaci nekonal. Valná hromada ČSJ proběhla korespondenčně, tzv. per rollam.


  • PONDĚLÍ 21.června 2021 = oslava Mezinárodního dne jógy. Akce je v režii jednotlivých oddílů a klubů jógy.  • Činnost Českého svazu jógy, z.s., zejména kurzy pro budoucí cvičitele jógy, je realizována s pomocí dotačního programu MŠMT, Projekt V.